palemosty nielegal

by SIKSA/CSSABA

/
  • Streaming + Download

    Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.

      name your price

     

1.
09:36
2.
04:46
3.
05:06
4.
06:30

about

"Poznajcie herstorię Dziewczyny, Chłopaka, złamanego serca i zabójstwa w białą noc. Zanim posłuchacie - przeczytajcie to co poniżej, PROSZĘ" - SIKSA.

SIKSA przygotowała dla Was niespodziankę - nowe nagranie. Usłyszycie na nim opowieść jak z książki o Gnieźnie, czyli mieście, w którym żyje sobie SIKSA. Posłuchacie w tym nagraniu połowę SIKSY - Alex, która za pośrednictwem złośnicy-SIKSY opowiada pełną zagadek kryminalnych historię Gniezna, opartą o niepochamowaną bezpośredniość w fantazjowaniu i knuciu i... snuciu się po świecie. Jak to się w ogóle stało? Buri niegdyś zakupił z pewnego zamykającego się już distra płytę CSSABA "like a see e ea gull". Płyta ta powstała 10 LAT TEMU, jednorożki piekielne więc niektórzy z Was to mieli może wtedy 6 lat, inni 4, a inni 40 i super. I Buri mówi do Alex: "mam dla Ciebie coś, pod co możesz zrobić rapsy". Alex posłuchała płyty i od razu wiedziała, że chce pod to opowiedzieć wreszcie historię jakiejś dziewczyny, która snuje się po Gnieźnie w święta (Wielkanoc/Boże Narodzenie), bo to ważne towarzysko-twórcze, ale także budujące miłość, dramaty i tragedie spotkania na tej wspaniałej prowincji (i na każdej jak podejrzewamy takie rzeczy się wyczyniają więc jest to o love and hate do małych miast). SIKSA więc doradziła ALEX i Buriemu: "kradniemy te bity od Nihila (CSSABA) i koniec historii". Jak zwykle jej posłuchaliśmy, bo przecież ona nas opętała już dawno i żadne egzorcyzmy Wasze nie pomogły nam jej odkochać (666). Więc SIKSA napisała do Rafał Wechter / Too many skulls i mówi: "Słuchaj, Ty się wyznajesz na tych wszystkich metalowych estetykach, to skradnij je i zrób okładkę do SIKSA "palemosty nielegal", ale weź wykorzystaj już tą, co istnieje, bo ona jest super i poprzekreślaj tam tą CSSABĘ i cześć"! Rafał stanął na wysokości zadania, zszedł w ognie piekielne i wydobył z nich okładkę, którą widzicie poniżej - jest to obraz wtrynienia się SIKSY na okładkę istniejącej już płyty. Jest to zarazem SIKSY manifeścik malutki dotyczący tego, że warto czasami korzystać z przeszłości (płyta powstała 10 lat temu, przypomnijmy), by świat jeszcze raz o nich przypomniał. SIKSA uważa, że to ważne i dlatego w tej kradzieży jest absolutny szacunek do dzieła Nihila: nic w warstwie muzycznej nie pozostało zmienione. Zapytacie więc: gdzie BURI? Gdzie Wasz ulubiony basista? No, tam gdzie zawsze - na straży spokoju Alex, produkcji, ustaleń, pierwszej recenzji, doradztw, a także w 200 procentach został zaangażowany jak zwykle w nagrywkę, bo to, że Alex sobie gada to jedno, że SIKSA sobie wymyśli niestworzone rzeczy, kradzieże, nielegale - to drugie. Ale na Behemota! Ktoś to musi trzymać w pionie i poziomie (żaden kurator, żaden menago) - Tylko BURI <3 W związku z tym wszystkim słuchajcie opowieści dziwnej treści SIKSA "palemosty nielegal" od początku do końca, bo to nie są piosenki, tej. I traktujcie to jak chcecie, a SIKSA twierdzi, że to jest kryminał klasy B o mieście (bo SIKSA lubi czytać o miastach więc se sama napisała coś) oraz black metal, dziękuję dobranoc.

credits

released February 18, 2019

Muzyka: CSSABA "like a see e ea gull" (Premiera: 1 czerwca 2010), Witching Hour Productions
Tekst: SIKSA (październik 2018)
Nagranie i realizacja: Czyściec Studio (grudzień 2018)
Artwork: TOO MANY SKULLS (by Raf The Might)

license

all rights reserved

tags

about

SIKSA Poland

SIKSA to ostatnia przedstawicielka przyszłego zwrotu choreograficznego w stylu punk. Bunt na zamówienie bez organizowania przetargów & clickbaitowa kontrowersja. Piosenkarka estradowa o dwóch głowach, śmiertelna powaga o kwadratowych figurach basu. Niewykwalifikowana instruktorka NOISE-FITNESS dzieląca trening na wytrzymałościowy, siłowy i formy łączone. Dawniej Superbohaterka. ... more

contact / help

Contact SIKSA

Streaming and
Download help

Redeem code

If you like palemosty nielegal, you may also like: